Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Výběr jazyka

  • cz
  • en
  • de
  • pl

Obsah

Bezbariérová trasa podél ulice Jičínské a úprava AZ u pošty

Typ: ostatní
Vážení občané,
v pondělí dne 05.10.2020 bude zahájena stavba s názvem "Bezbariérová trasa podél ulice Jičínské a úprava AZ u pošty". Stavba, která je součástí širšího projektu bezbariérové trasy mezi radnicí a poštou a která je cca z 80 % dotována Státním fondem dopravní infrastruktury, obsahuje provizorní přesun zastávky autobusů Příbor u pošty po dobu výstavby, zajištění vytýčení sítí jednotlivými správci, demontáž stávajícího označníku, informační tabule a pokácení 1 ks javoru. Dále bude provedeno rozebrání stávajících zpevněných povrchů a vybourání silničních a záhonových obrubníků. V rámci akce bude prodloužen zastávkový pruh, včetně nové nástupní hrany, budou provedeny úpravy nástupiště a předláždění plochy před poštou tak, aby vše plně vyhovovalo užívání těchto ploch imobilními a slabozrakými osobami.

Autobusová zastávka bude v průběhu stavby provizorně přesunutá o 30 m níže směrem k náměstí. Předpokládaná doba stavby je 30 dní. Přístup do pošty a prodejny COOP bude po celou dobu stavby umožněn.

Předem děkujeme veřejnosti za pochopení všech omezení, která v nezbytné míře budou provázet tuto stavbu, a prosíme občany, aby v tomto úseku používali především chodník na severní straně ulice Jičínské a motoristy, aby neparkovali v prostoru přemístěné autobusové zastávky.

Komunikační trasy jsou znázorněny v příloze.


Příloha

Vytvořeno: 2. 10. 2020
Poslední aktualizace: 2. 10. 2020 12:36
Autor: