Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Výběr jazyka

  • cz
  • en
  • de
  • pl

Obsah

Velikonoční rukodělný jarmark

Typ: ostatní
Coworking centrum pořádá rukodělné jarmarky v Příboře již třetím rokem. Po úspěšných 2 vánočních jsme v sobotu 24. března 2018 vyzkoušeli i velikonoční verzi této akce, místem byl opět velký sál Kulturního domu Příbor. Jarmark se zaměřil na děti a potřeby pro děti
- celkem se zúčastnilo 13 amatérských i profesionálních stánků, z převážné většiny z Příbora, dále pak z Kopřivnice, Nového i Starého Jičína, Mořkova, Fulneku a nejdále z Horní Bečvy. Dvě 2 maminky si na jarmarku vyzkoušely svůj "coming out" - tj. poprvé předvedly své výtvory na veřejnosti (jednalo se o šité oblečení pro děti a háčkované hračky) a mohly si tak naživo ověřit, jaký je o jejich výrobky zájem - a zájem byl obrovský, i k tomu tento jarmark slouží.

Návštěvníci se mohli potěšit a případně si i zakoupit šité i háčkované hračky, látkové pleny a oblečení pro děti, ručně dělané svíčky, tašky, velikonoční dekorace, bižuterii, domácí koule do koupele, sirupy, domácí pralinky a také výtečné zastudena lisované oleje ze Starého Jičína. Z nabídky "jedlých stánků" nelze nezmínit výtečné kafe z KeKafi, doplněné o záviny, velikonoční balíčky a quiche, dále pak např. domácí plněné bagetky, bezlepkové i lepkové cupcaky a dýňovou polévku.

Originální kreativní dětský koutek zajistila opět Dana Lišková, děti si mohly vyrobit typická velikonoční zvířátka, a že je to bavilo, svědčí to, že dva stoly byly plně obsazeny, tvořili i maminky, tatínkové, babičky i dědové.

Jsem ráda, že na jarmarku panovala příjemná atmosféra a že tato akce mohla vhodně doplnit velký velikonoční jarmark, který se konal na náměstí.  Ráda bych podělkovala městu Příbor za poskytnutou dotaci 3 000 Kč, která byla použita na pronájem Kulturního domu.

Ing. Jana Konečná

 


Vytvořeno: 28. 5. 2018
Poslední aktualizace: 28. 5. 2018 11:02
Autor: