Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Výběr jazyka

  • cz
  • en
  • de
  • pl

Obsah

Úprava dopravního režimu parkoviště na ulici Zámečnické a na ulici Čs. armády

Typ: ostatní
Město Příbor informuje, že během měsíce listopadu dojde k úpravě dopravního režimu na parkovišti na ulici Zámečnické a ulici Čs. armády. V návaznosti na odstranění prodejních stánků z ulice Zámečnické vzešla možnost úpravy a navýšení kapacity parkovacích míst stávajícího parkoviště před náměstím na ulici Zámečnické a přilehlé ulici Čs. armády. Kapacita bude po úpravě činit 43 míst včetně 2 míst vyhrazených pro vozidla přepravující osobu těžce postiženou a jednoho místa pro obsluhu domu s pečovatelskou službou.

Z celkového počtu je 27 míst s parkovacím kotoučem (vyhrazena je doba dvou hodin bez poplatku). Jedenáct míst je volně dostupných k parkování. Změnou parkovacího režimu rovněž dojde k odstranění problému, který nyní mají především chodci, kteří parkoviště využívají k příchodu na náměstí. Taktéž šlo o uvolnění vstupů a vjezdů k přilehlým nemovitostem.

Hlavní komunikační změnou je usměrnění dopravy do jednosměrného provozu, a to ve směru z ul. Jičínské na ul. Čs. armády, dále navazující na ul. Frenštátskou. Nájezd na parkoviště je řešen odbočením vlevo za přechodem pro chodce, viz. situační výkres. Další změnou je možnost obousměrně dopravy cyklistů po ulici ČSA v úseku mezi křižovatkami s ulicemi Frenštátskou a Jičínskou.

 

Tímto prosíme občany o trpělivost, protože během samotné realizace bude využití parkovacích ploch na parkovišti a částečně i na ulici ČSA dočasně omezeno.


Příloha

Vytvořeno: 8. 11. 2018
Poslední aktualizace: 8. 11. 2018 17:27
Autor: