Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Výběr jazyka

  • cz
  • en
  • de
  • pl

Obsah

EDEN Nový Jičín, denní stacionář

Typ: ostatní
Denní stacionář EDEN Nový Jičín je jedním ze středisek Slezské diakonie a byl založen v listopadu 2007. Jedná se o službu ambulantní, přičemž denní kapacita střediska je 15 klientů. Celkový počet klientů je 23.

Klienty střediska jsou lidé se středně těžkým, těžkým a hlubokým mentálním a kombinovaným postižením. Z celkového počtu je polovina klientů mobilních a polovina imobilních. Služba je využívaná obyvateli Nového Jičína, ale i klienty ze vzdálenějších měst a obcí (další obdobná bezbariérová služba je až v Ostravě nebo Frýdku-Místku). Od roku 2009 je klientem stacionáře i občan města Příbor.

Rok 2017 v denním stacionáři EDEN Nový Jičín

 Rok 2017 byl ve znamení velkých úprav, co se budovy stacionáře, týká. V průběhu letních prázdnin byla provedena částečná sanace sklepů, čímž se z velké míry podařilo vyřešit problém s vlhkostí a s tím spojeným výskytem plísní.

Dále se podařilo uskutečnit rekonstrukci nevyhovujícího WC, které do té doby mohli využívat pouze mobilní klienti, a přeměnit ho na WC uzpůsobené i potřebám imobilních klientů. Samotnou rekonstrukci bylo možné realizovat díky sponzorským darům. Vybavení WC bylo pořízeno na základě projektu podaného na Fond pomoci Siemens a díky daru od firmy Hanon Systems Autopal bylo možné toto WC vybavit i stropním zvedacím systémem, který pracovníkům výrazně ulehčí v jejich fyzické manipulaci s imobilními klienty při použití WC a sprchy.

 

Během prázdnin byla navázána spolupráce s Českou spořitelnou, v rámci které klienti docházejí do spořitelny a vykonávají drobné nenáročné činnosti. Naopak pracovníci spořitelny zase docházejí v rámci společenské odpovědnosti do stacionáře a zapojují se do činností s klienty.

 

V listopadu proběhla oslava 10-ti let od zahájení činnosti Slezské diakonie v Novém Jičíně.

 

Poděkování

Děkujeme městu Příbor za dlouholetou podporu našeho denního stacionáře. Jsme za to rádi a vážíme si toho.

 

 

V Novém Jičíně dne 15.12.2017

Zpracovala: Mgr. Radka Čapková (vedoucí denního stacionáře EDEN Nový Jičín)

 


Vytvořeno: 20. 12. 2017
Poslední aktualizace: 20. 12. 2017 15:45
Autor: